Serbestî, mafê herî bingehîn ê mirovî ye, lê kurd jê bêpar e.


[ Bersivek Binivîse | Yanıt Yazınız ]  [ Forum ]  [ Nivîsên Nuh | Yeni Yazılar ]

BU SEÇİMİN GALİPLERİ MİLLİYETÇİ TÜRKLER ve TÜRKİYELİLEŞEN KÜRTLERDİR !

Nivîsevan / Yazan: Z. Yalçın  
Demjmêr / Tarih: 09.06.2015  00:11:13
Türk milliyetciligi sovenizmi vede kafatasciligi üzerinden; tüm azinlik halklarin, farkli inanclarinin, etnik kimliklerinin inkari üzerinden; Tek Vatan- Teki Millet - Tek Bayrak faşist ittihat ve terakki zihniyetinin zaferi ile sonuclandi secimler..!!

Ezen ulus Türkiye hakim siniflari ile ezieln ulus Kürt hakim siniflarinin cok önceleri "IMRALIDA" el sikisarak üzerinde anlastiklari "Türkiyelilesme" (asıl etnik kimligini, özünü inkar vede terk edip, ezen ulus sovenistlerine biat etme anlayisi) projesinin taraflarinin yani Türk- Kürt Islam Ümmet kardeslerinin (AKP - MHP - HDP'nin) zaferi ile sonuclandi secimler..!!

Daha dogrusu; etnik kimlikciligi ve de mezhepsel ayriliklari: ülkemizde ve de özellikle bölgemizde; gerek sinifin gerekse halklarin ayristirilip bölünmesi temel politikalarinin en etkili silahi olarak kullanan emperyalizmin bu argümanlarinin ülkemizdeki sekillendirdigi kurumlari: AKP, MHP, HDP kazandi..!!
Finanas- kapital kazandi..!!

Ama asil galip tabiki iktidar partisi AKP oldu..!!

Neden mi ? 13 sene iktidar olacaksin, iktidarin süresince ülkede yüzlerce cocuk vede sivil insani; (basta Roboski, GEZI, vede 6-8 Ekim Kobane olaylari olmak üzere) aciktan infaz edip, insanlik disi katliamlara imza atacaksin, binlerce isciyi (Soma, Ermenek basta olmak üzere) topraga gömüp; isci sagligi ve de is güvenligin önlemlerinden yoksun sartlarda (Rezidans insaatleri vede asansör facialari misali) günde 4 isciyi katledeceksin, iktidarin süresince kadin cinayetlerinde günde 4 kadin katledilecek, cocuk gelinlerde dünya sampiyonu yapacaksin ülkeyi, 13 yıllık iktidarin süresince; aciktan utanmadan sikilmadan CALACAK- CIRPACAKSIN, 17 milyon insan aclik sinirinin altinda ac girecekler yataga, bölgede 10 milyon; kendisi gibi (güya) müslüman bölge halkinin emperyalist kirli vede vahsi sömürge savasinda vahsice katledilmelerinin projesi BOP esbaskani olarak, birinci dereceden; siyasi, askeri lojistik destekcisi ve de bas sorumlusu olacaksin, ve de hala daha bu ülkede; secimlerden birinci parti olarak cikip; %40 OY ALACAKSIN..!!

Simdi bunun adi siyasi yenilgi mi oluyor sizce ? HDP kendi adina oyunu artirirken ayni zamandada karsiti MHP'ye de ayni oranda katki sagladi..!!

MHP siyasi arenada salt Kürt vede azinlik düsmanligi ile varligini sürdürebilen bir parti.. Dogrusu siyasi bir yapida degil . Paramiliter katiller cetesi. Hicbir caba sarfetmeden AKP-HDP arasindaki su komik baris görüsmeleri üzerinden oy topladi..!!

Tayyip uyandi ama gec kaldi ( hani su baris masasini tekmeleme - ülkede Kürt yoktur ..vb söylemleri ) HDP nin aldigi % 7'lik artista AKP nin tabani Kürt oylari ile, metropollerdeki sürgün kürtler ve de ben, Kürt - Aleviyim, diyenlerdir..!!

Yani son tahlilde secimlerde; oy patlamalarinin nedeni siyasi degil; etnik kimlikci ve de mezhepsel nedenlerdir..!!

Kendi kendilerine gelin güvey olan Türkiyeli bitmis, tükenmis, yerlerde sürünen HDP birlesenlerindeki konu mankenleri SOL sermayenin kendilerine bictigi Türkiyelilesme projesindeki rollerini oynadilar..!!

Kürtlere katkilarini bir yana koyun, inanin yük oldular gene..!!

Simdi bu acik ve de net siyasi realiteye ragmen, hala daha HDP'yi sol-sosyalist tanimlayip bunun üzerinden göbek dansi yapanlarin hali cok komik..!! ...

***

Z. Yalçın
***************************************************************

BU SEÇİMİN GALİPLERİ: MİLLİYETÇİ TÜRKLER ve TÜRKİYELİLEŞEN KÜRTLERDİR!Bersivan / Yanıtlar :

[ Bersivek Binivîse | Yanıt Yazınız ]  [ Forum ]  [ Nivîsên Nuh | Yeni Yazılar ]


Serbesti Web / 2003 - 2013
E-mail: serbestiyakurdistan@hotmail.com